Regulamin sklepu Freaky FabricsI. Zasady ogólne:

1. Dokonanie zakupu na naszych aukcjach równoznaczne jest z akceptacją niniejszego regulaminu.

2. Kontaktując się z nami prosimy o podawanie numeru zamówienia, który znajduje sie w mailu potwierdzającym transakcję.

3. Zamówiony towar wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty (koszt produktu + koszt wysyłki).

4. Koszty wysyłki podane są w podsumowaniu transakcji.

5. Wpłaty na konto należy dokonać do 7 dni roboczych.

6. Dane do przelewu zostaną podane w mailu potwierdzającym transakcję oraz w podsumowaniu transakcji.

7. W tytule przelewu prosimy o podanie numeru zamówienia, co ułatwi i przyspieszy weryfikację Kupującego.

8. Zakupiony towar wysyłamy od poniedziałku do piątku, w czasie 3-5 dni roboczych (chyba, że na stronie produktu określono inaczej) od zaksięgowania wpłaty na naszym koncie. W sytuacjach wyjątkowych (na które nie mamy wpływu) czas ten może się wydłużyć.

9. Niezależnie od ilości zakupionych przedmiotów w naszym sklepie, za przesyłkę płacą Państwo tylko raz.

10. Towar wysyłamy firmą UPS lub Pocztą Polską.

11. Każdy produkt jest zapakowany w sposób minimalizujący prawdopodobieństwo jego uszkodzenia.

12. Rachunek za zakupiony towar wystawiany jest wyłącznie na prośbę kupującego.

13. Nie ponosimy odpowiedzialności za opóźnienia wynikające z winy firm dostarczających przesyłki.

14. Przewidywany czas dostawy:

- w przypadku dostawy firmą kurierską - następny dzień roboczy od daty nadania przesyłki

- w przypadku Poczty Polskiej 3-4 dni robocze od daty nadania.

15. W momencie nadania przesyłki, sklep Freaky Fabrics, przestaje ponosić za nią odpowiedzialność. Przesyłka powinna dotrzeć do Klienta w planowanym czasie dostawy. Jeżeli w tym terminie przesyłka nie dotrze do adresata, sklep Freaky Fabrics składa reklamację w firmie kurierskiej, bądź świadczącej usługi pocztowe. Zwrot pieniędzy lub ponowne wysłanie towaru jest możliwe dopiero po rozpatrzeniu reklamacji przez firmę doręczającą.

16. Zamieszczone zdjęcia produktów mogą różnić się nieznacznie od wyglądu produktów w rzeczywistości.

17. Jeśli przesyłka nie zostanie odebrana, zwrot kwoty za produkt zostanie pomniejszony o koszt powrotu paczki do sklepu Freaky Fabrics. 

 

II. Reklamacje i zwroty:

1. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych przesyłki powstałych podczas transportu rozpatrywane będą tylko i wyłącznie po sporządzeniu protokołu szkodowego sporządzonego w obecności kuriera, podpisanego przez obie strony.

2. Zgodnie z ustawą z 3 marca 2000 roku mogą Państwo dokonać zwrotu towaru w ciągu 10 dni od dnia jego otrzymania bez podania przyczyny.

3. Zwrot towaru jest możliwy tylko i wyłącznie jeśli zostanie on zwrócony w stanie niezmienionym i kompletnym, co oznacza, że nie nosi on śladów użytkowania oraz zostanie zabezpieczony przed zniszczeniem na czas transportu. Jeśli towar nie zostanie odpowiednio zabezpieczony na czas transportu, przesyłka zostanie zwrócona na koszt Kupującego.

4. W celu dokonania zwrotu zamówionego towaru prosimy o kontakt mailowy w celu ustalenia szczegółów.

5. Zwrot towaru jest również możliwy w przypadku wady fabrycznej, która nie została zauważona przez sklep Freaky Fabrics. W takim przypadku sklep może wysłać ponownie inny egzemplarz przedmiotu (jeśli znajduje się on na stanie), bądź zwrócić pieniądze.

6. Koszty transportu zwracanego produktu ponosi Kupujący. Nie odbieramy przesyłekzwrotnych wysłanych na nasz koszt. Nie zwracamy kosztów dostawy. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt: sklep@freakyfabrics.com

 

III. Sposoby zamawiania i rejestracja:

1. Rejestracja, czyli podanie danych osobowych oraz adresu do wysyłki zamówienia.

Zakupów on-line w sklepie może dokonać zarejestrowany użytkownik. Rejestracja w sklepie jest darmowa do niczego nie zobowiązuje. Zakładając konto Klient akceptuje regulamin  sklepu. Można także złożyć zamówienie bez rejestracji, jednorazowo podając dane adresowe.

2. Proces rejestracji przebiega szybko, a dane podawane przez Klienta są informacjami potrzebnymi do poprawnego dostarczenia przesyłki. W każdej chwili Klient może poprosić o skasowanie jego konta oraz danych osobowych. Posiadając konto w Freaky Fabrics, Klient nie jest zobowiązany do żadnych zakupów ani opłat. Konto jest darmowe. Płaci się jedynie za zakupione przez konto towary wg. cen podanych w sklepie. 

Rejestracja nowego Klienta odbywa się poprzez wybieranie opcji załóż konto lub zaloguj się. Należy dokładnie wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką. Po wypełnieniu formularza należy zapoznać się z regulaminem sklepu oraz zaznaczyć opcję “Akceptuję warunki użytkowania.”

        UWAGA: Dane osobowe będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U nr 133 poz. 883). Logując się na stronach freakyfabrics.com i składając zamówienie Zamawiający każdorazowo wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu realizacji zamówienia.

        Zgodnie z art. 24 ust.1 pkt 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Ponadto każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych, ich poprawiania lub wycofania danych z bazy sklepu Freaky Fabrics.

Po wprowadzeniu wszystkich danych do formularza można kontynuować zakupy.

 

3. Logowanie do sklepu odbywa się poprzez podanie nazwy użytkowniak oraz hasła. Istnieje możliwość odzyskania zapomnianego hasła lub nazwy użytkownika. W tym przypadku należy skorzystać z linku “zapomniałem hasła/nazwy użytkownika”. Po wypełnieniu zamieszczonego tam formularza, na wskazany adres mailowy (użyty do rejestacji konta), zostanie wysłany e-mail z nowym hasłem. Nowe hasło można w każdej chwili zmienić w zakładce "Menu użytkownika". 

 

4. Podane ceny przesyłek obowiązują na terenie Polski, przesyłki zagraniczne wyceniamy indywidulanie (koszt przesyłki zależy od kraju docelowego oraz wagi przesyłki).

 

Życzymy udanych zakupów.